tca peeling
Anasayfa 20 Tca Peeling 20 Tca Peeling – Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tca Peeling – Hakkında Bilmeniz Gerekenler

TCA Peeling ne amaçla kullanılır?

TCA Peeling maddesinin en fazla kullanıldığı alanlar:

 • Yaşlılık belirtilerini en az seviye düşürmek için
 • Cilt te oluşan lekelere çözüm sunmak için
 • Güneş ve doğum lekeleri için
 • Sivilce ve Cilt çukurları için
 • Ciltte oluşan çatlaklar için
 • Cilt beyazlatmak için
 • Faça ve ameliyat izleri için
 • Kalıcı dövmelerinin silinmesi için kullanılır.

TCA Peeling nedir?

TCA Peeling 40 yıldan fazla zamandır cilt yenileme ve soyma işlemi yapmak için kullanılan peeling ürünüdür. TCA Peeling cilt de sorunlu bölgeye uygulandığında, olumsuz olan tabakaların kabuklanma şekli ile soyulmasını sağlar. Olumsuz tabaka olan cilt soyulduğunda, parlak ve daha pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Hasarsız cilt dokusu ortaya çıkmış olur.
Dünyada bulunan dermatologlarında önerdiği bir soyma işlemini en elverişle yapan madde yapısına sahip tek üründür. Birden fazla cilt sorununun ortadan kalkmasında tamamen çözüm sunar.

TCA Peeling nasıl işlem sağlar ?

Cilt yapısının tamamı zarar görmüş vücut yapısında olumsuz alanın kabuklanmasıyla işlemi başlatır. İlk soyma yüzeysel olacak şekilde hafif bir izlenim bırakır. Ölü deri tabakaları ciltten katman olarak atılmaya başlar. Sonrasında orta şekilde soyulmadan derin soyulma evlerine geçiş sağlar. TCA Peeling soyulmaları yüzeyselden derin soyulmaya doğru devamlılık sağlar.
Oluşan soyulma ilk kullanımda aşırı şekilde soyulma ve kızarıklık beklenilmez. Bu nedenle soyulma evleri cilde zarar verecek şekilde değildir. Kullanım süreleri ise ayda bir şekilde yapılmalıdır.

TCA Peeling ciltte hangi bölgeleri tedavi eder?

Yüz, boyun, karın, göğüs, sırt, kollar, ayaklar, genital ve bacaklar. TCA Peeling vücudun tamamına uygulanabilir. Maliyeti konusunda fazla bir parasal sorun oluşturmamaktadır. Kullanım talimatında belirtildiği gibi uygulanması gerekmektedir.
Yüz harici alanlarda yüksek oranlar kullanıldığı için çözüm sürecinin daha kısa sürede olması beklenir. Bu beklenti yanlıştır. Ciltteki deri kalınlık oranı farklı olduğundan kıyaslama yapılması imkansızdır. Ciltte oluşan kabuklanmalar el ile soyulmamalıdır.

TCA Peeling Kullanımı Nasıldır ?

Bu uygulama başlamadan önce temizlenen cilde uygulamaya başlanır. Eldiven takılması gerekir, Yüz bölgesine uygulama olacak ise göz çevresi alanı ve göz kapatılacaktır. Uygulama başlangıcın da hasarla alana iki defa bir dakika ara ile uygulama yapılması gerekir. TCA Peeling uygulama sonrasında ciltte yanma ve kızarıklık oluşmaması için nötralize sıvı ile sonlandırmak gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra 30 gün geçtikten sonra bir uygulama daha yapılabilir.
Cilt sorunlarının lazer ışınları ile tedavisi karşıt TCA Peeling avantajları ve dejavantajları nelerdir?
Bazı dermatolog uzmanları TCA Peeling işleminden farklı lazer işlemini uygulamaktadır. Lazer işlemi profesyonel kişiler tarafında yapılır ve maliyetlidir. Lazer işleminin değişken bir yapısı bulunmaktadır düzenli şekilde kontrol altında tutulması gerekir.
Profesyonel şekilde yapılan lazer işlemleri olumlu sonuçlar ortaya çıkarırlar ama uzun sürenizi alır. Bu Nedenle TCA Peeling hem maliyeti düşük hem de zamandan tasarruf etmek adına uygulanılması daha mantıklı olan işlemdir.
Güneşten zarar görmüş ciltlerde lazer tedavisi uygulanması önerilmez. Damar yapısına zararı dokunur lazer tedavisinin. Bunun için tek çözüm olarak TCA Peeling önerilmektedir. Düzenli soyma yapacağı için ve cilde zararı olmadı için TCA önerilir.
Lazer ışınlarına devamlı maruz kalınması halinde ilerleyen safhalarda ciltte yanma şekilde olumsuz haller oluşturur. Bunun için lazer işlemi cilt yapısını bozacağı için kesinlikle önerilmez.

TCA Peeling kabuklanma süresi ne kadardır?

Kabuklanma süresi soyulacak alanın hasar oranına değişim gösterir. Çoğu kabuklanma 15 gün içerisinde başlar. Bazı cilt sorunlarına ve deri kalınlıklarına göre 15 günden sonra başlayabilir. Kabuklanma süresinde cilt nemli bırakılmalıdır.

TCA Peeling sonrası ciltteki olumlu sonuçlar ne zaman ortaya çıkar ?

Soyulma işleme başladıktan direk sonuçlar ortaya çıkmaz. Soyulma işlemi tamamen bittikten sonra olumlu sonuçlar ortaya çıkar. Cildin iyileşmesi kullanımın devamlılığına göre değişir. İlk aydan sonra pürüzsüz bir cilt yapısı ortaya çıkmaya başlar. Uygulama devamlılığında 6 aylık süreçte cilt yenileme işlemi sonlanmış olur.

TCA Peeling soyma fiyatı ne kadardır?

Sorun olan bölgeye göre almanız gereken ürün değişeceği için. 39 Türk lirasından başlayıp 149 Türk lirasına kadar değişmektedir. Kullanılacak alana ve ürün sayısına göre fiyat değişim gösterir. Yüz bölgesi için en fazla uygulanacak oran 25 oranıdır. Bunun fiyatı ise 69 Türk lirasıdır. Orta derinlikte peeling alana uygulanılması gereken en yüksek oran ise 79 Türk lirasıdır. Derin peenlin olarak ise en yüksek 70 oranında uygulanılması sağlanır. Fiyatı 119 Türk lirasıdır. 100 ürün ise profesyonel uygulama içindir ve genellikle dermatologlar tarafından uygulanır, seyreltilmeden uygulanılması önerilmez.

TCA Peeling uygulaması ciltte hasar bırakır mı ?

Kabuklanan ciltte acı hissi ve hasar durumu oluşmaz. Kullanımdan sonra nötralize sıvı ile temizlenen cilt sayesinde herhangi bir yanma yada acı hissi oluşmaz. Uygulama olduktan sonra işlemi sonlandırırken bol su ile yıkanılması gerekir. Ama kesinlikle sabun kullanılmaz.

Uygulamadan sonra süreçler ne şekilde olacak ?

Uygulama sonrasında soyulma uzun süreli olmaz kepeklenme şeklinde başlayacak olan bu soyulma işlemi sorunsuz şekilde devam eder. Ciltte gerginleşme olacaktır. Bu gerginleşme sırasında korkulacak bir durum yoktur.
Güneş ışınlarına güneş kremsiz maruz kalmamak gerekir. Belirtilen konulara uyulduğu sürece olumsuz sonuç alınmaz.

TCA Peeling sonrası oluşabilecek olumsuz durumlar ve çözümleri nelerdir ?

Uygulama yapılmadan  önce cildin yağlı olan alanı yağlı yapısından arındırılır.
Kabuklanmadan sonrasından bir olumsuzluk oluşmaz, oluşma durumunda alana nemlendirici krem uygulanması gerekir.

 1. Cildin kızarıklık oluşturması durumunda Hametan krem uygulanması önerilir.
 2. Yanlış uygulama sonucu oluşan hafif yaraları cilt kendiliğinden iyileştirir.
 3. Ciltte oluşabilecek renk değişimleri bir sonraki uygulama ile düzenli cilt yapısına döner.
 4. Yüz bölgesine uygulanılmasın da göz kapatılarak uygulanması gerekir.
 5. Uygulama sonrasında güneş koruyucu ile dışarı çıkılması gerekir.
 6. Yanlış uygulama yapılması halinde cilt dokusuna zararı olabilir bu nedenle talimata uyulmalıdır.
 7. TCA Peeling sonrasında cildimi nasıl korumalıyım?
 8. Size gönderilen kullanım talimatı dışına çıkılmadıktan sonra yapılması gerekenler;
 9. Cilt eğer aşırı şekilde kuruma yaparsa nemlendirici krem uygulayınız.
 10. Makyaj yapmanızda herhangi bir sorun yoktur
 11. Kabuklanan alanı el ile soymayınız
 12. Cildinizin temizliğine önem veriniz
 13. Duş alabilirsiniz herhangi bir sorun oluşmaz.

TCA PEELİNGİ KİMLER KULLANABİLİR ?

Kimyasal peelingi ergenliğini tamamlamış yani büyüme evresini bitirmiş tüm bireyler uygulayabilir. Fakat kullanıma aykırı durumlarda olabiliyor. TCA Peelingi uygulamak istediğiniz bölgede kesinlikle açık yara olmaması gerekir.
Eğer açık yaraya uygularsanız yarayı daha kötü biçimde dağlayabilir. Bir başka uygulamaması gereken bireyler aşırı alerjik cilde sahip olanlardır. Bu cilt tipine sahip insanların kimyasal ürünlere karşı aşırı alerjik tepki verirler. Bu bireylerin kullanması da sakıncalıdır.
Aynı şekilde hamile ve emziren bayanlar kullanamaz. Hamile bayanlar da hamilelik sonrasında lohusa halleri devam ettiği için kullanmamalıdır Annenin vücuduna etki eden her şey sütüne karışmaktadır .Bu nedenle emzirme tamamen bittikten sonra kullanabilirler.
6 ay içerisinde cilt tedavisi görmüş olanlar, rozasea hastalığı olan bireyler kullanamaz. Ancak ciltte tedavi bittikten 6 ay sonra kullanabilirler.

Bu Sayfaya tıklayarak sipariş ver butonu ile kapıda ödemeli siparişte bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir