Anasayfa 20 Tca Peeling 20 Tca Peeling Evde Nasıl Yapılır

Tca Peeling Evde Nasıl Yapılır

tca peeling evde nasıl yapılır sorusuna başlangıç olarak anlatım tarzı net olarak başlayarak devam edebiliriz öncelikle ev şartlarında kullanımın da kullanılacak bölge bol su ile yağ tabakasından arındırılmalıdır. Bu arındırılan bölge kurulanıp gözeneklerin açıldığına emin olunmalıdır. Emin olduktan sonra eldiven takılmalıdır ele uygulanılacak yerden  başka bir yere etmemelidir. Bunun nedeni ise olgun ve pürüzsüz olan dokunun kabuklanmasına gerek yoktur. Çünkü sorunsuz bir doku olduğundan bir kabuklanmaya uğratmak gerekmez. Uygulama başlaması anı belirlendikten sonra bölgenin kuruluğu teyit edilip sonrasında cilde direk uygulamaya geçilebilir. Direk uygulama süresi iki kat şekilde ve ciltte aşırı yanma olmadan sonlandırılmalıdır. Bekleme süresi toplam 2 dakikayı geçmemelidir. (yüz bölgesinde)

Tca peeling evde nasıl yapılır

kutu içerisinde gönderilen tca şişesi güneş korunması nedeniyle koyu şişelerde gönderilmesi gerekmektedir. Kullanıma başlama esnası tca şişesi damlalık şeklindedir. Bu damlalık şekli kolay uygulama olarak direk çöp pamuk şişenin içine batırılıp uygulanabilir. Bu batırılan pamuk maddenin uygulanacak bölgeye teması  gerçekleşecek şekilde kolaylaştırılır. Gerçekleşecek kabuklanma yoğunluğu ilk uygulamada aşırı şekilde olmaz. Sürülen bölgeye iki defa uygulaması gerçekleştirilir. Bu uygulama 2 dakika bekledikten sonra içerisinde bulunan nötralize sıvı yardımı ile sonlandırılır. Nötralize sıvı bekleme süresi ciltte 4 dakikadır. Bu bekleme süresi fazlasına çıkmaya gerek yoktur. Cilt yapısı buna uyum sağlayarak yan etki vermemektedir. Cilt son olarak ılık su yardımı ile temizlenmelidir.

Tca peeling evde nasıl yapılır temizlenen bölge ilk gün güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Maruz kalma durumunda cilt kızarma etkisi oluşturur. Anlaşılacağı üzere yanma reaksiyonuna giren cilt kırmızı bir hal alır bu kızarıklık geçicidir ama yanmaya devam ederse korunma olmaz kalıcı olmaya devam edebilir. Bunun kalıcılığı olasılığı gerçekleşmemesi için güneş kremi ile cildi korumak gerekmektedir. Cildin yanma reaksiyonundan kabuklanma evresine geçme süresi 20 gün içerisinde gerçekleşir. 10 gün boyunca cildin eski yapısına dönme süresi oluşur. Bu kabuklanma esnasında aşırı yoğun bir kabuklanma beklenemez ama 2. Uygulama devamında kabuklanmalar daha yoğunlaşarak kabuklaşma oranı artar. Buda cildin iyileşme sürecinin hızlandığı anlamına gelir. Sorunsuz bir kavuşmanızın kolaylaşması sizin elinizdedir.

tcapeelingevdenasılyapılır
tca peeling evde nasıl yapılır konusu açıklaması

tca peeling

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir