Anasayfa 20 Tca Peeling 20 Tca peeling doa

Tca peeling doa

Tca peeling doa demesi kolay birde kullanmaya korkanlara sormak lazım. Öncelikle tca asidin ne olduğundan bahsedelim. Tca açılımı tricloroacetic acid ve formülü (C2 HCI 302) olan bir asittir. Bu yapılan işleme ise kimyasal peeling deniliyor. Kimyasal peeling yöntemi yıllardır süre gelen dermatolog ve estetisyenlerin kullandığı çok ünlü bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde bir çok ciltteki izlere bozukluklara çözüm olmuştur. Yavaş yavaş Türkiye’de de tıbbi olarak kullanılmaya başlayan bu ürün bir çok cilt soruna çözüm oluyor. İnsanlar ilk başta kimyasal olduğu için çok çekingen davranıyor. Fakat internet sayesinde daha önce kullanan insanlar deneyimlerini web sitelerinde bloglarında yada sayfalarında paylaştıklarında kullanmak için kaygısı olan insanlar faydalanıp bilgi alabiliyorlar.

Tca peeling doa ulaşılması günümüzde çok basit bir ürün haline geldi. İnternetten arama motorları sayesinde sipariş verebilmek ve teslim almak çok basit. Üstelik kapıda kredi kartı ve ya nakit şekilde ödenebiliyor. Size biraz da kimyasal peeling yönteminin ne işlere yaradığından bahsedelim. Tca asit ile dövme silmek, sivilce izleri gidermek, jilet izleri, faça izleri, güneşin oluşturduğu yüz bölgesindeki kahve rengi lekeleri, doğum sonrası oluşan lekeler, ayaktaki nasırlar, vücutta kilo alıp vermeden sonra oluşan ve doğum sonrasında oluşan çatlaklar için kullanılıyor. Bu noktada önemli olan ise hangi sorun için uyguladığınız gerekli oranı iyi bilmenizdir.

Tca peeling doa uygulaması çok basit ve gündelik hayatınızı olumsuz etkilemez. 20 günde 1 kere uygulandığını unutmayınız. Uygulamadan önce sorun olan bölgeyi sıcağa yakın fakat tahriş etmeyecek şekilde bir su ile derinlemesine temizleyin. Bu temizleme esnasında sabun kullanmayınız. Devamında kulak çöpü ile basit bir uygulamaya başlayacağız. Kulak çöpünün pamuğu tca asit olan şişeye batırınız. Sonrasında temizlediğiniz sorunlu olan bölgeye uygulayınız. İsterseniz bu evrede uygulama yapılacak bölgenin etrafına vazelin sürebilirsiniz. Sorun olmayan bölgeye uyguladığınızda herhangi bir sorun oluşmaz. Fakat fazladan soyulma olmasını istemiyorsanız sorunlu bölgenin etrafını vazelinyebilirsiniz. 2 dakikalık beklemenin sonunda tcanın cilt tarafından emilmeyen kısmı ıslak mendille silinir ve kurulanır. Sonrasın nötralize uygulayarak işlem sonlandırılır. Sonlandırma işleminden sonra yine sabun kullanmadan uygulama yaptığınız bölgeyi durulayarak sonrası bakıma geçebilirsiniz.

Tca Peeling Doa

tcapeelingsepetii
Tca Peeling Doa

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir