Anasayfa 20 kimyasal peeling 20 Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling kimyasal uygulaması konusun da düzenli ve sürekliliği olan bir peeling uygulama türüdür. Sivilce lekelerinizi dert etmekten kurtulmanızın yolu bu uygulamayı yaptırmaktan geçer. Ergenlik dönemi oluşan izler zamanla korkulu rüya haline gelir çünkü kötü bir görünüm kimse istemez bu nedenden ötürü farklı çözümler aranır ama etkili cildi kabuk şeklinde soyma işleminden geçer . Son zamanların gözdesi peeling bir çok derde deva olmaya devam ediyor. Kadınların özellikle ekim kasım aralık aylarında ciltlerine uyguladıkları bu yöntem ile yaza kadar lekeler ve kusurlardan büyük ölçüde kurtulabiliyorlar. Peelingin yaptıkları ise sadece cildi yenilemek ya da lekeleri geçirmekle kalmıyor. Dövme silebilme özelliği ile çok gözde olan bu asit , çok düşük maliyetlerle diğer yöntemlere kıyasla bedavaya dövme silebiliyor. Maliyeti düşük olan bu yöntem tüm dünya tarafından uygulanması Türkiye için de bir referans oluşturmaktadır. Kullanıcıların olumlu sonuçları paylaşması ise uygulamadan çekinen insanları bir nebze de olsa cesaretlendiriyor. Cilde hiçbir zarar vermemesi ve var olan sorunları tamamen çözmesi ile insanların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kimyasal Peeling
Kimyasal Peeling

Façada da durum dövmeninki ile aynıdır. Faça çekilen bölgedeki açıklığın tamamen kapanması gerekir. Deri birbirine kaynadıktan sonra herhangi bir enfeksiyon olmadığından emin olunmalı. Dünya genelinde bilinen ve Türkiye’de yeni yeni uygulanmaya başlanan kimyasa peeling ile bir çok cilt sorununa çözüm olma yolunda ilerliyor. İnsanlar çekingen düşünceleri de olsa hızla yayılmaya devam ediyor ve sosyal medya tarafından uygulayan kişilerin görüşleri doğrultusunda insanlara umut olmaya devam ediyor. Yalnız her şey de olduğu gibi bu ürün içinde tam kararında kullanmak gerekir. İyi bir araştırma yapılıp doğru oran seçildikten sonra uygulamaya geçilmesi çok önemlidir.
Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılan kimyasal peeling yaralanma ameliyat izleri gibi ciltte oluşan deformasyonları da düzeltebiliyor. Kasıtlı şekilde yapılan halk arasında faça diye tabir ettiğimiz kesikler için kesin sonuçlar alabilmek oldukça mümkün. Yalnız dövmede olduğu gibi faça içinde iyileşmiş olması öncelik. Açık yara uygulanması bir felakete yol açabilir. İyileşmemiş deriye sürmek yarayı daha fazla açarak sürekli kanamaya zorlar. Asidin kanla karışması kötü bir durumdur. Örneğin tca ile dövme silme yapıldıktan en az bir ay sonra uygulanması tavsiye edilir. Sebebi ise iğnenin deriye girip çıkması sureti ile bir yaralanmaya yapmasıdır. Bu yüzden iyileşene kadar beklenir ve sonrasında uygulanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir